Soğuk Oda Satışı

Soğuk Oda Satış 1 m2 veya  istenilen büyüklükteki m2 ye kadar montajı ve  soğutması sistemlerinin kurulumu ve montajını  Apg sogutma olarak titizlikle ve en iyi şekilde anahtar teslim yapmaktayız.

Apg Soğutma yenilikçi konseptlerde geliştirdiği projelerde iş ortakları ile güçlü işbirliği içersinde anahtar teslim taahhüt hizmeti vermektedir.

soğuk oda depoları, (prefabrik) demonte olarak hem kurulum hemde sökülebilir kilitli sandwich panellerden oluşmaktadır. Bu paneller, hijyen, kurulum kolaylığı, daha az yer kaybı ve kullanım esnekliği konularında inşai izolasyona göre çok daha avantajlıdır.

Panel kalınlıkları

oda sıcaklığına bağlı olarak 60mm 80mm 100mm 120mm 150mm 180mm  ve 200mm arasında değişmektedir. Özet olarak izolasyon kalınlıkları.

Soğuk oda satış sıcaklığına göre panel kalınlıkları

Hazırlık odalarında (+12 / +5 ) 60mm & 80mm.

Soğuk muhafaza odalarında ( +5 / -18 C ) 80mm & 100mm & 120mm.

Donmuş muhafaza odalarında ( -10 / -20 C ) 120mm & 150mm.

Dondurma muhafaza odalarında ( -20 / -25 C ) 120mm & 150mm.

Şoklama odalarında ( -35 C ) 180mm & 200mm. olmaktadır.

Soğuk oda satış sandwich paneller prefabrik (sökülüp takılabilen sistem )olarak imal edildiğinden istenilen her türlü şekilde odalar oluşturulabilmektedir.

Zemin izolasyonu olarak küçük alanlarda zemin panelleri kullanılırken büyük alanlarda inşai izolasyon yapılmaktadır.

Soğuk hava depoları düz bir satıh olmak koşulu ile her türlü mekanda kolayca kurulabilmekte, istenildiğinde demonte edilerek kolayca başka bir yere nakledilerek özellikle kiralık mekanlarda inşai odalara göre büyük bir esneklik sağlamaktadır.

Soğuk odaların veya soğuk hava depoların bu tür odaların temel amacı doğrudan ürünü muhafaza etmektir. Böylelikle ürünün raf ömrü ve ticari değeri korunabilmektedir. Gıda depoları özelliklerine işlenmiş, işlenmemiş ürün grubuna göre çok çeşitli sınıflarda bulunmaktadır.

Tüm gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal, medikal ürünlerin uygun koşullarda saklanabilmesi, panellerle kurulan soğuk odalarla mümkün olabilmektedir.

İhtiyaca Göre kullanım 

Özellikle saklanacak ürünlerin bir arada birbirlerini etkilemeyen ürünler olmasına dikkat edilir. Oda içinde iyi bir hava sirkülasyonu olması için raf kullanarak yükleme tercih edilmelidir. Palet ile yükleme halinde, duvarlardan en az 15 cm ve palet aralarında en az 10 cm boşluk bırakılacak şekilde olmalıdır. Koyulacak ürüne göre soğuk odanın büyüklüğü hesaplanmalıdır.

Soğuk Oda Satışı