Soğuk oda fiyatları

Bu parametrelere göre soğuk odanın soğutma kapasitesi ve kullanılacak motor grupları ve aksesuarları değişkenlik göstermektedir.Bu değişkenlerin yanında soğutmada kullanılacak cihazların ve ekipmanların kalitesine göre fiyatlandırmada farklı değerler karşımıza çıkmaktadır.

Soğuk oda fiyatı

Soğuk oda fiyatları istenilen ölçü ve ebatlarda projeye göre istenilen özelliklerde soğuk oda ve soğuk hava depoların istenilen derecede istenilen yerde.

Firmamızın uzman ekibi ile yerinizde yapılacak keşif ve incelemeden sonra sizlere uygun fiyat teklifi hazırlanıp en kısa sürede sizlere sunmaktayız.

Soğuk oda fiyatları öncesinde belirlenmesi gereken bazı parametreler vardır.

Soğuk odanın seçilmesi

Bu parametrelere göre soğuk odanın soğutma kapasitesi ve kullanılacak motor grupları ve aksesuarları değişkenlik göstermektedir.Bu değişkenlerin yanında soğutmada kullanılacak cihazların ve ekipmanların kalitesine göre fiyatlandırmada farklı değerler karşımıza çıkmaktadır.

Bu sebepten dolay Sistem ve cihazların uzun yıllar boyunca en yüksek verim ile çalışabilmesi için kullanılacak motor grubu ve aksesuarları doğru olarak belirlenmesi gerekir.

Aksi takdirde sürekli arıza fazla enerji tüketiminin artması ve ürünün istenilen derecede olmaması kapasitelerin yetersiz kalması gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Soğuk oda fiyatları Soğutma kapasitesinin doğru belirlenmesi için gerekli bazı parametreler:

 • Kurulacak soğuk odanın hangi amaçla kullanılacağı. Ürün hazırlama ürün muhafaza,ürünü uzun süre saklama,ürün şoklama vb..
 • Soğuk odaya koyulacak ürünlerin saklama şartları hangi ürünlerin depolanacağı önceden bilinmesi ve ona göre soğuk oda yapılmalıdır.
 • Soğuk odaya girecek ürün veya gıda maddelerinin giriş sıcaklığı, donma sıcaklığı,istediği nemi ve ürün veya gıdanın uzun süre saklama derecesini önceden tespit edilmesi gereklidir.

Kısaca istenilen bilgiler

 • Ürünleri depoya giriş sıcaklıkları.
 • Ürünlerin depoya günlük giriş miktarı.
 • Ürünlerin depodan günlük çıkış miktarı.
 • Toplam depolanacak ürün miktarı.
 •  Depolanacak ürünlerin ambalaj tipleri: Kasa, karton kutu, yığma, palet üzeri vb.
 • Soğuk odanın boyutları(en -boy -yükseklik).
 • Soğuk odanın kurulacağı yer Mevcut bir yere mı ilave edileceği, yoksa tamamen sıfırdan mı yapılacağı.
 • Soğuk odada kullanılacak kapı tipleri ve kapı boyutları.

Soğuk odalar teknolojinin ilerlemesi ile her geçen gün maliyet olarak düşmekte.

Fakat birçok malzemenin Yurt dışından ithal edildiği için EURO bazında fiyatlandırılması sonucunda halen ülkemiz açısından yüksektir.

Kısaca işçilik maliyetleri düşmekte iken malzeme fiyatları yükselmektedir. Bu yüzden soğuk odaların fiyatlandırılması net olarak belli değildir.Soğuk odada kullanılan birçok ürün döviz bazında alındığı için fiyatlar anlık olarak sürekli değişmektedir.